وبلاگ

انواع نرده راه پله

انواع نرده راه پله

انواع نرده راه پله متناسب با دکوراسیون داخلی

نرده ها جز اصلی ترین المان های پله ها محسوب می شوند. فرقی نمی کند که پله در داخل ساختمان و یا در محوطه بیرونی باشد، در هر صورت وجود نرده راه پله علاوه بر جنبه زیبایی برای ایمنی الزامی است. تنوع طرح های نرده ها بسیار زیاد است به اندازه ای که هنگام انتخاب شما را سردرگم کند. اما مسئله مهمی که وجود دارد این است که هر چه نرده زیباتری انتخاب نمایید دکوراسیون فضای شما به همان اندازه جذاب خواهد بود. با استفاده از نرده ها می توانید حالتی دکوراتیو به پله هایتان ببخشید.

انواع نرده راه پله کدامند؟

جنس نرده ای که انتخاب میکنید باید با دیگر عناصر دکوراسیون متناسب باشد. برای مثال شما در یک فضایی که از لوازم چوبی استفاده شده است نمی توانید از نرده شیشه ای بهره ببرید. این تناسب باید به صورت اصولی و هماهنگ با یکدیگر باشد. نرده ها از نظر جنس و متریال سازنده انواع گوناگونی دارند که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهیم شد.

نرده شیشه ای

نرده راه پله چوبی و جذابیت فوق کلاسیک آن ها

اگر دکوراسیون خانه شما به سبک کلاسیک است بی قید و شرط نرده های چوبی برای شما مناسب خواهند بود. این نرده ها که از عنصر طبیعی چوب ساخته می شوند برای استفاده در محوطه های باز توصیه نمی شود اما برای بخش های داخلی یک انتخاب آیده ال است. مهم ترین ویژگی که مدل های چوبی این است که قابلیت برش داشته و می توانید از آن ها به صورت منبت کاری شده در طرح و مدل های مختلفی استفاده نمایید.

چرا باید نرده چوبی انتخاب کنیم؟

انتخاب نرده چوبی نشان دهنده حسن سلیقه شما می باشد. چوب عنصری طبیعی بوده و گرما بخش چیدمان شما است. دوام بالایی داشته و از نظر امنیتی نیز بسیار مناسب است. چوب ها رنگ پذیری بالایی داشته و می توانید از آن ها در رنگ های گوناگونی بهره ببرید البته زیبایی طرح طبیعی چوب ها نیز خود شگفت انگیز است و می توانید در طراحی داخلی خانه و هر فضایی که می خواهید از آن ها استفاده کنید. علاوه بر نرده ها می توانید از چوب به عنوان پانل دیواری و یا پله ها نیز سود ببرید. فرقی نمی کند جنس پله های شما از سرامیک و یا سنگ باشد، در هر صورت نرده چوبی باعث خارق العاده به نظر رسیدن آن خواهد شد. البته نگهداری از نرده چوبی نیز خود نکات مخصوصی دارد که نباید از آن غافل شوید تا طول عمر و دوام و البته جلا بالایی داشته باشد.

نرده چوبی

نرده راه پله استیل و زیبایی شگفت انگیز آن

استیل یکی از جدید ترین عناصری است که در چند سال اخیر وارد عرصه طراحی داخلی شده است. این ماده بسیار مقاوم و انعطاف پذیر بوده و به همین خاطر محبوب شده است. نرده استیل مانع از سقوط افراد و لوازم مختلف در روی پله خواهد شد و گذشته از آن جلوه ای بسیار جذاب و مدرن به دکوراسیون شما می بخشد. برای نرده های استیل از روکش های ضد زنگ استفاده می شود تا برای محیط های باز که در معرض باران  قرار دارند هم قابل استفاده باشد. می توانید علاوه بر راه پله های داخلی منزل از این نرده برای تراس، بالکن هم استفاده نمایید.

چرا به سراغ نرده های استیل بریم؟

مقاومت این نرده ها اثبات شده و دارای تنوع رنگی زیادی هستند. اما از بین آن ها رنگ های نقره ای و طلایی بسیار محبوب تر می باشد. البته امروزه مدل های مختلفی در رنگ ها مشکی نیز تولید شده که در مدت زمان کوتاه توانسته بازار را در دست بگیرد. این نرده ها برای ساختمان هایی با طراحی داخلی مدرن بسیار مناسب است. آلودگی به آن نفوذ نکرده و به راحتی تمیز می شود. برق ظاهری آن ها نیز همیشگی است و به مرور استفاده دچار مات شدن نمی شود. این ویژگی ها باعث شده تا برای مکان های عمومی و بیمارستان ها نیز بسیار مناسب باشد. قیمت آن نیز به نسبت چوب طبیعی ارزان تر می باشد.

نرده استیل

نرده های شیشه ای و شفافیت همیشگی

یکی دیگر از انواع نرده راه پله مدل های شیشه ای است. همانطور که می دانید این نرده ها تمام از شیشه ساخته می شود. البته از شیشه های سکوریت که نشکن هستند و می توانند ایمنی را برای مصرف کنندگان تا حد بالایی حفظ کند. استفاده از شیشه برای دکوراسیون باعث می شود که شفافیت آن بیشتر شده و هیچ محدودیتی در چدیمان نداشته باشید. شیشه هایی از جنس لمینت نیز برای استفاده به عنوان نرده مناسب است.

چرا باید نرده شیشه ای انتخاب کنیم؟

برای نرده های شیشه ای می توانید به سراغ شیشه های رنگی و یا حتی مات هم بروید که جذابیت بصری و جلوه آن را در خانه بیش از پیش می کند. شیشه ها در برابر تغییرات محیط و شرایط آب و هوایی گوناگونی قابل استفاده هستند. به همین خاطر می توانید به راحتی هم برای بخش های داخلی و هم برای قسمت های خارجی خانه از آن استفاده کنید. البته نصب این نرده ها بسیار حائز اهمیت می باشد و باید توسط افراد متخصص انجام شود. نرده های شیشه ای حالت یکپارچه ای داشته و بدون پایه هستند. البته یک سری یرق آلات برای نصب دارند که از جنس آلومینیوم ضد زنگ می باشد.

نرده های فلزی و انتخابی خاص

از دیگر نمونه های فلزی پر طرفدار نرده های فلزی هستند که فضای کمی اشغال می کنند. طراحی ساده ای داشته و بسیار شیک به نظر می رسند. البته در گذشته در طرح های شلوغ اجرا می شد اما امروزه به سادگی هرچه تمام تر جلوه می کند. می توانید به دلخواه خودتان رنگ آن را انتخاب کنید. دوام و ماندگاری بسیار بالایی داشته و برای قسمت های داخلی و همچنی خارجی ساختمان قابل استفاده می باشند. امنیت آن ها بسیار بیشتر بوده و از نظر قیمت نیز مناسب تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X