وبلاگ

تزئین گوشه های خالی خانه

تزئین گوشه های خالی خانه

ایده های جذاب تزئین گوشه های خالی خانه

گوشه های خالی خانه نه تنها از دیده پنهان نمانده بلکه به چشم هم می آیند. بسیاری از افراد به راحتی آن را نادیده می گیرند اما باید بدانید که همین فضاهای بلااستفاده می تواند طراحی دکوراسیون خانه شما را زیر و رو کند. شما می توانید این فضاها را با کمی خلاقیت و توجه به مفید ترین و البته زیبا ترین بخش خانه خود تبدیل کنید. جهت آشنایی با ایده های شیک و جذاب تزئین گوشه های خالی خانه همراه ما باشید.

تزئین گوشه های خالی خانه با گیاهان

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه مند به نگهداری از گل و گیاه هستند، باید به شما تبریک گفت چرا که ایده دیزاین فضای خالی خانه خود را پیدا کرده اید. می توانید پایه های نگهدارنده گلدان در گوشه ها قرار داده و روی آن ها گل های زیبا بگذارید. همچنین می توانید از گلدان های آویز از سقف نیز استفاده کنید و در کنار آن تابلو های کوچک و فانتزی در دیوار نصب کنید تا بیشتر از قبل جلوه دهد و زیبایی خود را به رخ بکشد.

دیزاین گوشه خالی دیوار

یک کتابخانه دنج برای خود بسازید

اگر به کتاب و کتابخوانی علاقه داشته باشید، کنج خانه یک گوشه دنج برای شما خواهد بود. می توانید روی دیوار قفسه های زیبایی را نصب کرده و کتاب های مورد علاقه خود را روی آن قرار دهید و در نزدیکی آن نیز یک صندلی راحتی بگذارید و ساعتی خود را برای مطالعه دعوت کنید. همچنین می توانید در سقف بالای آن نیز یک چراغ زیبا نصب کرده و روی قفسه ها نیز علاه بر کتاب از دکوریجات جذاب قرار دهید تا زیبایی بصری آن دو چندان شود.

برای کودک دلبند خود خانه بازی بسازید

اگر در خانه یک فرشته کوچک دارید، این فرصت را از دست ندهید. شما می توانید به راحتی کنج اتاق را به یک خانه بازی برای کودکتان تبدیل کنید. می توانید از قفسه های دیواری گرد و همچنین نقاشی روی دیوار استفاده کنید. این امر موجب می شود تا تخیل کودکتان نیز قوی تر شده و گذشته از آن لوازم و وسیله های بازی خود را در گوشه ای از اتاق با نظم تمام بچیند. این گوشه جمع و جور دنیای دوست داشتنی کودک شما خواهد بود.

تزئین گوشه های خالی خانه با قرار دادن یک اشیاء بزرگ

شما می توانید برای جذابیت فضا از لوازم و مبلمان منزلتان نیز استفاده کنید. البته به این نکته توجه کنید که قرار دادن لوازم کوچک در گوشه کار اشتباهی است چرا که باعث می شود تا فضا شلوغ تر به نظر برسد. این در حالی است که قرار دادن یک میز بزرگ و یا یک مبل در گوشه باعث می شود که به راحتی فضا را تزئین کرده و از زیبایی آن بهره مند شوید.

تزئین فضای خالی خانه

یک میکروکمد برای خود داشته باشید

از دیگر ایده های تزئین گوشه های دیوار، ساختن یک میکروکمد است. اگر در آپارتمان زندگی می کنید، متراژ اتاق و خانه تان کم است و یا کمد دیواری ندارید به راحتی می توانید در گوشه و کنار اتاق و راهرو خود یک رگال و گیره های آویزان کردن لباس قرار دهید و یک میکروکمد شیک و زیبا و البته متناسب با سبک مدرن برای خود داشته باشید.

هنر خود را شکوفا کنید

هر هنری که دارید، از نقاشی گرفته تا خوش نویسی، دیوارکوب گرفته تا ساخت مجسمه و … را به کار بگیرید و در گوشه خانه تان اجرا کنید. می توانید دیوار های گوشه را به زیبایی هرچه تمام تر متناسب با سلیقه خودتان رنگ آمیزی کرده و نقاشی بکشید. تابلو روی آن نصب کنید و یا روی دیوار یک مجسمه قرار دهید. این کار باعث می شود که تمرکز روی گوشه بیشتر شود و به دنبال ان فضای شما بزرگ تر جلوه کند.

یک گالری خلق کنید

اگر نقاش هستید و یا به حرفه عکاسی علاقه دارید، همین حالا وقت آن رسیده است که گالری منحصر به فرد خود را روی دیوار گوشه سالن خانه تان برگزار کنید. کافی است هنر خود را قاب بگیرید و در ابعاد و اندازه و موضوعات گوناگون روی دیوار نصب کنید. با این کار ضمن داشتن یک دیوار هنری زیبا گوشه خالی خانه تان را نیز تزئین کرده اید.

دیزاین گوش های خالی خانه

میز کار خود را گوشه منتقل کنید

شاید در ابتدا جبهه بگیرید که رو به رو بودن با دیوار باعث می شود تمرکز لازم برای کار را نداشته باشید. اما وجود دیوار باعث می شود تا از دیگر سرگرمی های اطراف دور شوید و در ارامش کامل به کار خود ادامه دهید. علاوه بر این حواس شما کمتر پرت اتفاقات اطراف می شود. می توانید نوت برداری کنید و آن ها را روی دیوار مقابل خود بچسبانید. طراحی میز ها نیز برای گوشه دیوار بسیار متنوع است و نگرانی از بابت آن نخواهید داشت و می توانید به راحتی انتخاب کرده و در گوشه بگذارید.

از نردبان تزئینی استفاده کنید

ساده ترین ایده ای که می توانید پیش بگیرید قرار دادن یک نردبان تزئینی است. این نردبان ها به دو صورت موجود هستند که برخی مانند قفسه بوده و امکان قرار دادن لوازم روی آن وجود دارد اما برخی دیگر تنها برای آویز کردن مناسب هستند. می توانید چراغ خواب، مجسمه، قاب عکس و اویز های تزئینی روی آن قرار دهید و از زیبایی بیش از پیش لذت ببرید.

سخن نهایی درباره دیزاین گوشه های خالی دیوار

تزئین گوشه های های خالی خانه بسیار ساده تر از چیزی که به نظر می رسد. تنها کافی است کمی خلاقیت به خرج داده و خوش ذوق باشید. هرچه خلاقانه فکر کنید نتیجه کار منحصر به فرد تر خواهد بود. با این کار دیگر هیچ گوشه خالی و به دردنخوری در خانه نخواهید داشت و می توانید بهترین استفاده را از حداکثر فضا داشته باشید. همین حالا جرقه ذهنتان را روشن کنید و یک گوشه دنج و زیبا برای خود بچینید و خانه ای شیک و مدرن داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X