وبلاگ

نحوه دکوراسیون سنتی منزل

دکوراسیون سنتی منزل

دیزاین خانه ایرانی با دکوراسیون سنتی

برای انتخاب دکورسیون جذاب برای خانه باید در وهله اول سبک آن را انتخاب کنید. سبک های مختلفی که بسته یه سلیقه و راحتی استفاده در آن میتوانید انتخاب کنید. یکی از پر طرفدار ترین این سبک ها که حس نوستالژیک بسیاری نیز با خود به همراه دارد، سبک سنتی است. این سبک الهام گرفته از شیوه زندگی های گذشته است که امروزه چندان رواج ندارد. سبک دکوراسیون سنتی ارتباط زیادی با معماری گذشته نیز دارد و این همان عامل جذابیت آن است. اگر شماهم علاقه مند به این سبک هستید و میخواهید خانه ای با چنین دکوراسیونی داشته باشید همراه ما شوید.

دکوراسیون سنتی زیبا

آشنایی با دکوراسیون سنتی منزل

همانطور که گفته شده، این سبک از دکوراسیون یادآور دوران گذشته است و جذابیت های مختص خود را دارد که در هیچ سبک دیگری نمی توانید آن را پیدا کنید. این سبک متشکل از اصالت، ذوق و هنر ایرانی است. البته در برخی از بخشهای آن میتوانید به راحتی سبک مدرن را با آن تلفیق نمایید. کار چندان سختی هم ندارد و تنها باید کمی خلاقیت به خرج دهید و پشتکار داشته باشید تا در نهایت بتوانید در زیبایی مطلق خانه تان روی مبل بنشینید و با لبخند رضایت روی لبانتان چای لب سوز و لب دوز خود را نوش جان نمایید.

دکوراسیون سنتی منزل چه ویژگی هایی دارد؟

هر سبکی از دکوراسیون  یک سری مولفه و مشخصه هایی دارد که باعث شناخته شدن آن می شود. همچنین یک سری نکات نیز در ان وجود دارد که باید رعایت شود. تمامی این موارد را در ادامه مطلب تحت عنوان ویژگی های دکوراسیون سنتی برایتان معرفی خواهیم کرد.

انتخاب رنگ شاد و جذاب در دکوراسیون سنتی منزل

همانطور که میدانید رنگ موثر ترین عامل به چشم آمدن یک مکان و فضا است. از این رو انتخاب آن اهمیت بسیار زیادی دارد. در سبک سنتی اصل بر این است که اگر خانه شما در مناطق سردسیری بنا شده است، از رنگهای گرم به عنوان رنگ غالب استفاده نمایید و در غیر این صورت رنگ سرد را انتخاب نمایید. یکی از شناخته شده ترین رنگ ها برای دکوراسیون سنتی، رنگ قرمز است که بسیار خاطره انگیز نیز میباشد. قرمز تناز های مختلفی دارد که بسته به سلیقه تان میتوانید از آن بهره مند شوید. در دکوراسیون سنتی با رنگ به محیط روح خواهید دمید. به همین خاطر است که در بسیاری از سازه های قدیمی از شیشه های رنگی استفاده می کنند. انعکاس نور نیز زیبایی آنها را بسیار دل انگیز تر میکند. شما هم میتوانید برای خانه خود از شیشه های رنگی برای پمجره و … استفاده کنید. رنگ های دیگری هم برای این سبک وجود دارد که بسیار شناخته شده و مناسب می باشند. این رنگها عبارتند از: قهوه ای، یشمی، زیتونی، فیروزه ای و … .

دکوراسیون سنتی قدیمی

پارچه و تاثیر آن در دکوراسیون سنتی منزل

پارچه ها و استفاده از آن ها در دکوراسیون باعث میشود تا جلوه و شخصیت به ان ببخشد. در سبک دکوراسیون سنتی معمولا از پارچه هایی با الیاف طبیعی استفاده می شود. این پارچه ها تنوع رنگ و طح زیادی دارند و انتخاب برایتان بسیار نامحدود خواهد بود. بهتر است برای زیباسازی محیط از پارچه های با طرح های سنتی روی میزها، کانتر آشپزخانه، پشتی مبل و … استفاده کنید. البته تناسب رنگ و طرح آن ها با سایر المانهای منزل را نادیده نگیرید.

فرش سنتی و دستباف قلب تپنده سبک سنتی

در دکوراسیون سنتی شما باید از فرش به عنوان کفپوش منزل استفاده نمایید. البته که فرش انواع گوناگونی دارد اما برای این سبک هیچ نمونه ای مناسب تر از نوع دستباف و به اصطلاح طبیعی نخواهد بود. این فرش ها از نخ های طبیعی پشم و ابریشم بافته می شود و ارزش زیادی دارد. از طرفی نشان اصالت و هنر است که در این سبک بسیار بر آن تاکید می شود. رنگ و طرح انها بسیار گوناگون است و میتوانید به راحتی با توجه به نظر شخصی خودتان آن را انتخاب نمایید. فرش های سنتی دوام و کیفیت بالایی دارند و تا سال های سال قابل استفاده خواهند بود. شکی نیست که بهره بردن از فرشهای لاکی با پس زمینه قرمز به صورت پیشفرض سبک دکوراسیون خانه شما را به سوی سنتی سوق خواهد داد.

مبلمان دکوراسیون سنتی منزل

مهم ترین بخش هر دکوراسیون مبلمان ان است. همانطور که میدانید در گذشته از مبل استفاده نمی شد و بعد ها از غرب وارد کشور ما شده است. میتوانید پشتی ها را جایگزینی برای مبلمان در نظر بگیرید. و یا اگر میخواهید از مبلمان استفاده نمایید از نمونه سلطنتی آن با متریال چوب استفاده کنید. رنگ پارچه آن نیز بهتر است تیره باشد. هرچه رنگ آن تیره تر باشد برای سبک سنتی مناسب تر خواهد بود. به جای کوسن میتوانید از متکا های گرد کوچک نیز استفاده نمایید و حالت نوستالژیک جذابی به محیط ببخشید.

دکوراسیون سنتی

ظروف دکوراسیون سنتی منزل

ظرف های به کار گرفته شده نیز بخشی از دکوراسیون هر خانه ای را تشکیل میدهند. در سبک سنتی استفاده از ظروف مسی، برنجی و سفالی بسیار ایده آل تر خواهد بود. این ظروف از زمان های گذشته مورد استفاده قرار میگرفته و توسط هنرمندان و دست تولید می شود. هرچند نگهداری آن ها شاید کمی سخت باشد اما قطعا ارزشش را خواهد داشت. از گلدان های مسی و … نیز به عنوان لوازم دکوری در دکوراسیون هم میتوان استفاده کرد.

اکسسوری های دکوراسیون سنتی منزل کدام است؟

در هر سبک دکوراسیونی نیاز هب یک سری اکسسوری دارید تا بتوانید محیط خانه را با استفاده از آن ها تزئین کنید. در سبک سنتی نیز این قانون پا برجا است. از اکسسوری های مناسب در آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد: تابلو فرش ها دستبافت: این تابلو ها که در ابعاد گوناگون و با طرح های مختلفی در بازار موجود می باشد جز پر استفاده ترین تابلو ها است که امروزه نیز استفاده از آن در بسیاری از خانه ها وجود دارد. این تابلو ها طرح آیه های قران را نیز دارد که بسته به تمایل خود میتوانید انتخاب کنید. مجسمه های چوبی و فلزی: این مجسمه ها که از متریال طبیعی و یا عناصر فلزی مانند: برنج، مس و … ساخته می شود با توجه به ارزشی که دارند برای اکسسوری سبک سنتی بسیار مناس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X