وبلاگ

ایده های جذاب دکوراسیون ورودی منزل

دکوراسیون ورودی منزل

دکوراسیون ورودی منزل

راهرو اولین بخش خانه است که افراد با ورود به ساختمان مشاهده می کنند بنابراین دکوراسیون این قسمت اهمیت زیادی داشته و بر روی قضاوت افراد در مورد زیبایی خانه تاثیر می گذارد. طراحی دکوراسیون ورودی منزل نیاز به  هزینه بالایی نداشته و شما می توانید تنها با چند ایده، زیبایی را برای راهروی خانه خود به ارمغان بیاورید. در صورتی که ایده ای برای تزئین به ذهنتان نمی رسد، با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

استفاده از آینه در دکوراسیون ورودی منزل

معمولا راهروها کوچک بوده و فضای کمی دارند بنابراین شما با نصب آینه در ورودی ساختمان می توانید باعث بزرگ و دلبازتر شدن آن شوید. همچنین با توجه به اینکه شما زمان خروج از منزل از راهرو خارج می شوید، وجود آینه می تواند برای شما بسیار جذاب باشد و در لحظه خروج استایل خود را بررسی کنید. آینه ها قابل نصب به صورت بدون فریم و یا با فریم هستند. آینه های بدون فریم برای سبک های مدرن و آینه های فریم دار برای سبک های سنتی و کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد.

دکوراسیون راهرو خانه

قرار دادن جاکفشی

جاکفشی یکی از لوازم ضروری ورودی منزل است که به ایجاد نظم در خانه کمک می کند، از طرفی جاکفشی ها بهداشت خانه را نیز افزایش می دهند. جاکفشی ها در طرح و مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. بنابراین شما بر اساس سلیقه خود می توانید مناسب ترین را خریداری کنید. همچنین شما می توانید جاکفشی هایی را خریداری نمایید که دارای چوب لباسی نیز هستند، در این صورت افراد با ورود به خانه می توانند لباس هایشان را نیز بر روی آن آویزان کنند.

استفاده از فرش

استفاده از فرش ها در راهرو باعث افزایش زیبایی و جذابیت این قسمت از خانه می شود. با توجه به اینکه تردد در این ناحیه زیاد است، برای افزایش بهداشت در منزل باید در ورودی منزل فرش پهن کنید. فرش خریداری شده باید با سبک دکوراسیون و مدل آن هماهنگی داشته باشند تا هارمونی جذابی را ایجاد نمایند. ابعاد و اندازه فرش ها باید با ورودی شما متناسب باشد تا زیباتر به نظر برسد.

نصب جا کلیدی و رخت آویز

وجود رخت آویز در ورودی منزل به نظم بیشتر خانه کمک می کند. شما می توانید در هنگام ورود به منزل لباس هایتان را در رخت آویز قرار داده تا در هنگام خروج بتوانید مجدد از آن استفاده کنید. همچنین نصب جا کلیدی در راهرو این امکان را برای شما فراهم می کند که در هنگام خروج از منزل به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. در غیر این صورت امکان گم شدن لوازم وجود دارد.

تزئین دکوراسیون ورودی منزل

قرار دادن گلدان در دکوراسیون ورودی منزل

قرار دادن گلدان در راهرو تاثیر فوق العاده ای بر روی زیبایی آن می گذارد. برخی از افراد تنها از یک گلدان استفاده کرده و آن را بر روی جاکفشی قرار می دهند. برخی دیگر نیز در گوشه های راهرو از گلدان استفاده می کنند، در هر دو صورت ورودی خانه زیبا و رویایی خواهد شد. دقت داشته باشید که نوع گلدان انتخابی برای ورودی منزل باید به گونه ای باشد که گل ها بتوانند در برابر نور کم مقاومت کنند تا خانه زیباتر و جذاب تر شود. رسیدگی به گل ها نیز بسیار حائز اهمیت است و نمای فضا را شیک تر خواهد کرد.

نورپردازی ورودی خانه

نورپردازی در ورودی خانه اهمیت فوق العاده بالایی دارد. ورودی نیازی نیست که نور زیادی داشته باشد بنابراین شما با استفاده از لوسترهای کوچک و یا هالوژن ها می توانید فضایی زیبا و جذاب را طراحی کنید. حتی در صورتی که به نور طبیعی دسترسی دارید نیز می توانید به صورت بهینه از آن بهره ببرید. در صورتی که دکوراسیون شما به سبک مدرن است، این نورپردازی به صورت ساده نیز می تواند فضا را زیباتر کند.

استفاده از قاب عکس

از دیگر ایده هایی که تاثیر بسیاری بر روی افزایش زیبایی ورودی خانه می گذارد، استفاده از قاب عکس می باشد. قاب عکس های فانتزی و یا هنری می تواند در همان ابتدای ورود چشم بیننده را به خود جلب کند. در واقع تابلوی نصب شده بر روی دیوار ورودی منزل نشان دهنده علایق شما می باشد. بنابراین شما باید از طرح هایی استفاده کنید که به آن علاقه دارید، همچنین قاب عکس های نصب شده باید ابعاد مختلفی داشته باشند.

طراحی دکوراسیون راهرو منزل

تاثیر رنگ دیوار در دکوراسیون ورودی منزل

رنگ راهرو نیز از دیگر المان هایی است که تاثیر آن به وضوح بر روی روحیات و رفتار افراد قابل مشاهده است. استفاده از رنگ های خنثی و روشن برای دکوراسیون ورودی منزل بسیار ایده آل می باشد. همچنین با توجه به این که امکان آلودگی دیوارهای ورودی منزل بیشتر است، توصیه می کنیم که در این قسمت از کاغذ دیواری های قابل شستشو استفاده کنید تا بتوانید در مواقع لزوم آن را تمیز نمایید.

پرهیز از شلوغی ورودی خانه

شلوغ بودن ورودی خانه باعث آشفتگی شده و بر روی قضاوت افراد در مورد خانه و صاحب آن تاثیر می گذارد. در نتیجه بهتر است که از لوازم غیر ضروری برای دکوراسیون منزل استفاده نکنید و تا جای ممکن از جاکفشی و رخت آویزهای کوچک استفاده کنید. همچنین با توجه به لزوم بهداشت در ورودی منزل، باید وسایل و لوازمی به کار ببرید که قابل شستشو باشند و بتوان پس از هر بار استفاده آن ها را بشویید.

استفاده از سبد یا قفسه

استفاده از سبد و یا قفسه برای دکوراسیون ورودی منزل می تواند به افزایش نمای ورودی و نظم بیشتر آن کمک کند. البته این تنها در مواقعی مناسب است که شما فضای کافی برای اینکار را داشته باشید. قرار دادن سبد در راهروهای کوچک به دلیل اشغال فضای زیاد اصولی نبوده و می تواند باعث دست و پاگیری بیشتر شود و تردد را سخت تر کند بنابراین توصیه می کنیم که از سبدهای کوچک برای این کار استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X