وبلاگ

تاثیر رنگ گرم در دکوراسیون

رنگ نارنجی در دکوراسیون

رنگ های گرم در دکوراسیون به خانه شما گرمی خواهند بخشید

استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون خانه باعث می شود تا خانه ای صمیمی و گرم داشته باشید. این یکی از ترفند ها است. هر چند تغییر دادن رنگ دکوراسیون کار ساده ای نیست اما همچنان ساده ترین راه می باشد. برای انکه بتوانید رنگ مناسب و گرمی را انتخاب نمایید در ابتدا باید رنگ های گرم را بشناسید و بدانید که چه رنگی در ترکیب با ان ها جلوه ای شیک به خود می گیرد و از همه مهم تر با سلیقه شما سازگاری دارد. به این منظور تا انتهاب مطلب همراه ما باشید.

رنگ های گرم را بشناسیم

در انتخاب تم رنگی دکوراسیون، سلیقه و نظر افراد خانواده مهم ترین گزینه می باشد. اما توجه به طراحی داخلی نیز اهمیت دارد. رنگهای گرم در دکوراسیون داخلی از گذشته تا به امروز بسیار مورد استفاده قرار میگرفت. خواستگاه این رنگها در سبک کلاسیک و سنتی بسیار بیشتر است اما در سبک های امروزی نیز کارایی دارد. پر استفاده ترین رنگهای گرم که حتما باید ان ها را بشناسید عبارتند از:

قرمز، گرمایی همچون آتش

قرمز همیشه نمادی از حرارت و گرما است که برای دمای بالا به کار گرفته می شود. اگر از رنگ قرمز در دکوراسیون خود استفاده کنید، قطعا تاثیر ان در احساسات و رفتار خود را متوجه خواهید شد. قرمز ظاهری خشن و تیز هم دارد همانند هر انسانس که به موقع خشم به سرخ در می آید. نکته مهمی که در ارتباط با قرمز باید در نظر داشته باشید این است که به هیچ عنوان ان را به صورت تنهایی در محیط استفاده نکنید. بهتر است در کنار ان از مکمل های دیگر نیز استفاده کنید. بهترین گزینه سایه ها و تناژ های دیگر این نوع است که اگر به سمت تیره برود ظاهری لوکس به ان خواهد بخشید و هرچه روشن تر باشد بسیار شیک و شاداب جلوه خواهد کرد. قرمز را می توانید با قهوه ای، سفید، مشکی، خاکستری، کرمی و … ست کرد.

رنگ قرمز در دکوراسیون

رنگ نارنجی اثری گرمابخش

اگر می خواهید از شدت گرمایی خانه خود بکاهید به سراغ نارنجی بروید. نارنجی از ترکیب قرمز و زرد ایجاد می شود. نارنجی شادی را تا شعاع های طولانی منتشر می کند و بسیار زیبا است. هم خوانده های بسیاری هم دارد که می توانید در کنار ان به کار ببرید. پاییز نیز برنگ نارنجی است و ظاهری بسیار خاطره انگیز دارد. علاوه بر این، اشتها اور است و بیشتر در دکوراسیون داخلی رستوران ها و … نیز استفاده می شود. نارنجی را می توانید با رنگهایی همچون: زرذ، سبز، قهوه ای، گوجه ای و … تکمیل کرده و هماهنگ نمایید.

رنگ زرد انرژی بخش فضای شما

زرد با تناژ روشنی که دارد همگان را به وجد می اورد. این رنگ نیز در دسته بندی رنگهای گرم در دکوراسیون قرار دارد و بسیار انرژی بخش و هیجان انگیز است. این می توانید از ان در دکوراسیون منزل و همچنین اتاق ها و … نیز استفاده کنید. انرژی بخشی و فرح بخشی ان غیر قابل انکار است. طراحان داخلی زرد را در ترکیب با رنگ سفید بهترین می دانند. اما می توانید رنگهایی همچون نارنجی، مشکی، خاکستری و … را هم امتحان کنید. برای انتخاب این تم رنگی در دکوراسیون باید شجاعت بالایی داشته باشید و بتوانید ان را دائما تمیز نگه دارید چرا که پایه روشنی دارد و هرگونه گرد و خاک و لکه روی ان به وضوح قابل تشخیص خواهد بود. بارنگ زرد می توانید تعادل را در روشنایی خانه نیز برقرار کنید. از ان جایی که رنگ روشن است برای دکوراسیون خانه هایی در ابعاد کوچک نیز مناسب است.

رنگ گرم زرد در دکوراسیون

قهوه ای رنگ گرمی سفت و لاکچری

همه ما علاقه مند به چای و طبیعت هستیم. قهوه ای نیز نمادی از طبیعت و یک چای خوش رنگو دلپذیر است. قهوه ای برای سبک روستیک اولین گزنیه است و در سبک کلاسیک نیز بسیار کاربرد دارد. قهوه ای رنگ طبیعی درختان و چوب است. به همین خاطر اگر تصمیم داشتید در دکوراسیون خود از این رنگ استفاده کنید برای راحتی کار خودتان حتما به سراغ مبلمان و متریال چوبی بروید تا رنگ طبیعی قهوه ای داشته باشند. این تم رنگی شاید در نظر تیره باشد اما تناژ های روشنی نیز دارد. برا یانکه فضا را کسل کننده نکند بهتر است ان را با رنگهای روشن تری مانند: سفید، کرمی، بژ و … ترکیب کنید و زیبایی غیر قابل وصف در دکوراسیون خود خلق نمایید و از ان لذت ببرید.

چگونه از رنگ گرم برای دکوراسوین داخلی استفاده کنیم؟

رنگهای گرم در دکوراسیون کاربرد فراوانی دارد. شما می توانید هر بخش از خانه را که می خواهید به این رنگ دربیاورید اما برای انکه جذاب تر و اصولی تر باشد بهتر است به نکات زیر توجه کنید.

رنگ گرم نارنجی در دکوراسیون

دیوار ها را با رنگ گرم رنگ آمیزی کنید

فرقی نمی کند می خواهید دیوارتان رارنگ کنید و یا کاغذ دیواری بزنید، در هر صورت بهتر است چهار دیواری اصلی و اطراف را با این رنگ و تناژ ملایمی در بیاورید و برای سقف رنگ سفید بزنید. این کار باعث می شود تا ارتفاع ان بلند تر به نظر برسد. برای کف نیزرنگ تیره تری از دیوار را برگزنید.

در دکوراسیون منزل از مبلمان ترکیبی استفاده کنید

زمانی که ازرنگ گرم در دکوراسیون داخلی استفاده می کنید نباید مبلمان تک رنگ داشته باشید. بهتر است مبلمانی از ترکیب دو الی سه رنگ استفاده کنید. کوسن های مبل خود را روشن تر انتخاب کنید تا هارمونی زیبایی ایجاد کند.

فرش روشنی روی کف پهن کنید

از انجایی که کفپوش تیره تری دارید بهتر است یک فرش با تناژ رنگی روشن روی ان پهن کنید. هرچه رنگ آن روشن تر باشد جلوه چیدمان شما بیشتر خواهد بود. در کنار ان از رومیزی های انتیک، پرده های سفید و همچنین بوفه های چوبی استفاده کنید.

نکته مهم: اگر قصد دارید از رنگهای گرم در دکوراسیون مدرن استفاده کنید بهتر است در ترکیب خود حتما ازرنگ سفید کمک بگیرید و از ان استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X