وبلاگ

طراحی دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی

سالن پذیرایی یکی از اصلی ترین بخش های هر خانه است که در هنگام ورود توجه همگان را به خود جلب می کند به همین دلیل طراحی دکوراسیون پذیرایی اهمیت بسیار زیادی دارد. این سالن همانطور که از اسمش پیداست بیشتر برای پذیرایی و میزبانی کارایی دارد و باید دکوراسیونی در شان سلیقه و شخصیت شما باشد. شکل سالن های پذیرایی با یکدیگر متفاوت بوده و قطعا ایده ای که برای یک سالن گرد جوابگو است، برای سالن مستطیل مناسب نخواهد بود.

سالن پذیرایی خود را کشف کنید!

تردیدی نیست که تنها عده ای دانش طراحی دکوراسیون دارند و می توانند در چیدمان یک فضا معجزه ایجاد کنند. درست است که شما دانش لازم را ندارید اما این بدین معنی نیست که نباید دکوراسیون خلاق و جذابی داشته باشید. کافی است به اطراف خود خوب نگاه کنید، نکات را بدانید، آماده تغییر باشید و فضایی زیبا تر ایجاد کنید. برای کشف سالن پذیرایی و طراحی جدید دکوراسیون آن تنها باید به یک سری اصول کاربردی پایبند باشید که در ادامه ذکر خواهیم کرد.

دکوراسیون پذیرایی بوهو

از کفپوش ساده شروع کنید

کف سالن همیشه یکی از المان های مورد توجه طراحان بوده که تاثیر کلی بر روی فضا دارد. هر چه طرح و پوشش کف ساده باشد، زیبایی آن بیشتر خواهد بود. در کنار کف باید دیوار ها نیز سادگی خود را حفظ کنند. در این صورت است که مبلمان و سایر چیدمان شما خودنمایی کرده و به چشم می آیند. اگر برای پوشش کف از فرش نیز استفاده میکنید به سراغ فرش هایی با طرح های ساده و رنگ های روشن تر بروید.

رنگ های خنثی بهترین انتخاب هستند

هیچ وقت برای انتخاب رنگ دکوراسیون سالن پذیرایی به سراغ رنگ های تند و جیغ نروید. هرچه تم رنگی آن ملایم تر باشد، بهتر خواهد بود. رنگ های خنثی بسیار ایده ال تر بوده و پیشنهاد مناسب تری محسوب می شود. رنگ هایی که بر پایه سفید، بژ و یا حتی سیاه هستند جذابیت محیط را دو چندان می کنند. این تم رنگی در تمام بخش های سالن پذیرایی صدق کرده و باعث جذابیت بیشتر می شود. تناسب رنگی بین دیوار ها و کف و سقف و از همه مهم تر مبلمان را فراموش نکنید.

در دکوراسیون پذیرایی چیدمان منعطفی داشته باشید

یکی از اصول طراحی دکوراسیون پذیرایی، داشتن چیدمان منعطف است که نظم آن رعایت شود. البته راحتی بر هر چیزی اولویت داشته و شما باید به این اصل وفادار باشید تا جایی که به راحتی تان آسیبی وارد نشود. شما مجاز به ساختار شکنی هم هستید و می توانید در یک الی دو عنصر از تضاد استفاده کرده و یا کل سبک را متحول نمایید. اینکار را می توانید با یک عنصر بزرگ و یا یک رنگ مخالف و بسیار جیغ انجام دهید، همه چیز وابسته به نظر شخصی شما خواهد بود.

طراحی دکوراسیون پذیرایی

در دکوراسیون پذیرایی از متریال گوناگونی استفاده کنید

هیچ اجباری وجود ندارد که دکوراسیون پذیرایی شما همیشه از یک متریال اطاعت کند. درست است که اینکار باعث یکپارچگی می شود اما برای دکوراسیون های امروزی چندان ایده ال نیست. این بدین معنی است که شما می توانید در کنار میز هایگلاس از قفسه های فلزی و چوبی استفاده کرده و در کنار آن مبل استیل داشته باشید. سعی کنید با اینکار اشیایی که کمتر جلب توجه می کنند را به دید بیاورید و توجه را به سمت آن ها جذب کنید. کمی خلاق باشید تا در این عمل موفق شوید.

نورپردازی مناسبی در نظر بگیرید

مهم ترین اصل در طراحی دکوراسیون پذیرایی نورپردازی است. بازی با نور می تواند جلوه سالن شما را متحول کند. اصلی ترین عنصر نورپردازی شما رد سالن باید لوستر باشد. تعداد و اندازه آن بستگی به متراژ سالن دارد. علاوه بر این باید از نور های مخفی زیر قفسه ها و آباژور ها نیز استفاده کنید. می توانید در روی میز پذیرایی چند شمع دکوری نیز قرار دهید و یا در کنار سالن از فانوس های ایستا استفاده نمایید.

وجود آینه در فضا نیز باعث انعکاس و بازتاب بیشتر نور می شود که به نفع شما خواهد بود. اگر سالن شما دارای پنجره است سعی کنید راهی برای ورود نور طبیعی به سالن پیدا کرده و از پرده های نازک استفاده کنید. نور طبیعی در کنار نور های مصنوعی می تواند نیاز شما را برطرف سازد. حدالامکان در سالن پذیرایی برای نور اصلی از چراغ های رنگی استفاده نکنید. اینکار باعث می شود که به فضا یک شخصیت رسمی ببخشید.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

از سلیقه تان دست نکشید

هرچند سالن پذیرایی برای مهمان است اما باز هم در نهایت سالن خانه شما است و باید متناسب با سلیقه خودتان آن را بچینید. به این منظور می توانید از یک شومینه در کنار سالن بهره ببرید. تکنولوژی را انکار نکنید امروزه وجود فناوری در هر خانه ای یکی از الزامات بوده و می توانید از آن به نفع طراحی دکوراسیون پذیرایی استفاده کنید.

وجود ال ای دی های بزرگ و ریموت های مختلف باعث می شود که یک خانه ای شیکل و بروز داشته باشید. هر چیزی که دوست دارید می توانید در سالن پذیرایی خود قرار دهید. از سلیقه و هنر خودتان فرار نکنید و با قرار دادن یک شی مورد علاقه خود امضای خودتان را پای دکوراسیون پذیرایی منزلتان بزنید و با هر بار تماشای آن لذت ببرید.

تزئین دکوراسیون پذیرایی را فراموش نکنید

در طراحی دکوراسوین پذیرایی اکسسوری های مخصوصی همچون ظروف پذیرایی وجود دارد که باعث جذابیت بیشتر می شود اما این ظروف کافی نیستند، شما باید از وسیله های دیگری هم برای تزئین استفاده کنید که یکی از آن ها گلدان است. می توانید به سراغ تابلو های مختلف نیز بروید. کوسن ها نیز می توانند باعث تزئین سالن شوند. پرده ها گزینه انتخابی دیگری است  که پیش رو دارید. هر چیزی که برایتان جذاب باشد می تواند به عنوان اکسسوری در سالن پذیرایی به کار گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X