وبلاگ

فنگ شویی اتاق نشیمن

فنگ شویی اتاق نشیمن

درباره فنگشویی اتاق نشیمن چه می دانید؟

سالن نشیمن از سری بخش های پر رفت و آمد هر خانه ای است که شما ساعت های زیادی را در کنار خانواده خود در این سالن سپری کرده و تحت تاثیر آن هستید. اگر بتوانید چیدمان آن را بر اساس قوانین فنگ شویی اتاق نشیمن چیدمان انجام دهید، احساس امنیت و آرامش بیشتری را در محیط خواهید داشت. البته فنگشویی مانع از داشتن دکوراسیون شیک و خاص در این فضا نمی شود و می توانید با هر سبکی که دوست دارید آن را بچینید.

اصول فنگ شویی اتاق نشیمن

در همین ابتدای کار لازم است بدانید که نیاز نیست شما تمامی این اصول را به صورت مو به مو و دقیق انجام دهید. چرا که در این میان گزینه هایی هستند که صرفا در طراحی و اجرا خانه های چینی کارایی داشته و شما قادر به انجام آن ها نیستید. اما تا حد امکان بهتر است از این اصول زیر پیروی کنید.

فنگ شویی اتاق پذیرایی

بهم ریختگی ها و آشفتگی را از خود دور کنید

این اولین و مهم ترین اصل فنگ شویی است. انرژی مثبت در فضای بی نظم و آشفته وجود نخواهد داشت. برای داشتن فضایی سرشار از انرژی مثبت، باید بهم ریختگی در محیط نداشته باشید. درست است که هر یک از اعضای خانواده ممکن است باعث ریخت و پاش در بخشی از سالن شود اما باید آن را مرتب کرده و به ظاهر آن به صورت روزانه سر و سامان دهید تا همیشه مرتب باشد. وجود نظم در این اتاق باید به صورت دائمی حفظ شود.

در اتاق نشیمن باید نور کافی و تهویه مناسب باشد

اگر می خواهید دشمن فنگشویی را بشناسید، باید بدانید که نور کم و هوای گرفته همان دشمن هایی هستند که فنگ شویی فضای شما را نابود می کنند.  به همین خاطر باید سعی کنید هوای تازه را راهی محیط کنید و گذشته از آن نور طبیعی را هم در خانه به جریان بیندازید. اگر سالن نشمین شما پنجره و یا نورگیر ندارد، می توانید این اصل را با یک نورپردازی حرفه ای انجام دهید. البته از دکوراسیون اصولی مانند نصب آینه نیز می توانید کمک بگیرید. هوای تازه در کنار نور باعث می شود که احساس شادابی و سلامت از نظر روحی و حتی جسمی داشته باشید. می توانید از عود های خوشبو کننده و عصاره های مخصوص استفاده کنید.

فنگشویی اتاق پذیرایی

چیدمان کاربردی داشته باشید

تعادل و کاربردی بودن یکی از دیگر اصول فنگ شویی است که باید رعایت کنید. همه شما از این اتاق استفاده می کنید و لازم است که کارایی آن برای همه شما نیز یکسان باشد. تجمل و زیبایی بخشی از دکوراسیون اتاق نشیمن است و کاربردی بودن آن بخش دیگری که باید حتما به آن توجه کنید. برخی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

  • به راحتی به تمام وسیله های دکوراسیون دسترسی داشته باشید.
  • تا حد امکان شکل هندسی آن ها مشابه یکدیگر باشد.
  • از اشکال چهار گوش و تیز زیاد استفاده نکنید.
  • به کارگیری شکل های گرد باعث می شود که انرژی در جریان باشد.

 پالت رنگی زیبا و مطابق با فنگ شویی اتاق نشیمن انتخاب کنید

رنگ ها از نظر روانشناسی تاثیر بسزایی در ذهنیت و شخصیت افراد دارد به همین خاطر انتخاب آن در فنگ شویی بسیار اهمیت دارد. برای انتخاب تم رنگی اتاق نشیمن بر اساس فنگشویی باید مطابق با نقشه باگوا عمل کنید. احتمالا شما هم این سوال برایتان پیش آمده که باگوا چیست؟ باگوا همان نقشه انرژی اتاق نشیمن شما است. در قدم اول لازم است که جهت جغرافیایی اتاق را مشخص کرده و سپس آن را با نقشه باگوا مطابقت دهید. حال می توانید طبق آن پالت رنگی اتاق نشیمن را انتخاب نمایید، به این صورت که اگر نشیمن در بخش جنوبی است، از رنگ های آتش و چوب استفاده کنید. رنگ هایی همچون قرمز، نارنجی، زرد و قهوه ای انتخاب هایی است که پیش رو خواهید داشت. مابقی جهت ها را هم می توانید از روی نقشه باگوا بررسی و انتخاب کنید.

تعادل در رنگ و شکل لوازم را برقرار کنید

اینکه یک رنگ برای نشیمن انتخاب کرده و تنها از همان استفاده کنید بی شک محیط جذابیتی نخواهد داشت. برای خوش ظاهر و خوش انرژی بودن فضا باید در فنگ شویی اتاق نشیمن از ترکیب رنگ ها و شکل های مختلف استفاده کنید. چرا که در غیر این صورت یک حالت یکپارچه و ساده به خود خواهد گرفت که در مدت کوتاهی باعث دلزدگی می شود. سعی کنید ترکیب و هارمونی جذاب و مطابق با سلیقه و روحیه خود ایجاد کنید.

فنگشویی اتاق نشیمن

چیدمان منحصر به فرد مطابق با فنگ شویی اتاق نشیمن داشته باشید

فنگشویی اتاق نشیمن بر محل قرار گیری لوازم و مبلمان بسیار اهمیت می دهد. شما باید یک نقطه کانونی انتخاب کنید که بهتر است شومینه که گرمی بخش خانه شما است باشد و یا تی وی که در بخش مرکزی قرار گرفته و از هر زاویه ای از خانه قابل مشاهده است. سپس باید مبلمان را حول محور آن قرار دهید. سعی نکنید که مبل ها و سایر وسیله ها را بسیار نزدیک و چسبیده به یکدیگر قرار دهید. در عین حال ارتفاع، طول و عرض آن ها را در نظر بگیرید که با یکدیگر متناسب باشد. حتما از پوشش فرش و یا موکت برای کف استفاده کنید تا به هنگام نشستن پاهایتان روی کفی سرد نباشد.

جلوی انرژی های مضر را بگیرید

انرزی باید در سالن شما جریان داشته باشد اما تنها انرژی های مثبت و خوب، انرژی منفی و بد جایی در سالن شما ندارد به همین خاطر باید دکوراسیون آن را به گونه ای انجام دهید که مقابل بخش های ورود و خروج انرژی به داخل اتاق را نگیرد. برای مثال سعی کنید بخش مقابل پنجره را خالی بگذارید. فاصله بین درب ورودی تا پنجره را با مبلمان پر کنید که انرژی که از درب وارد می شود در خانه جریان یافته و سپس از پنجره بیرون برود. نبود مبلمان باعث می شود بدون اینکه انرژی در محیط جذب شود، از خانه به بیرون راهی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X