وبلاگ

انتخاب پارچه مبل راحتی

پارچه مبل راحتی زیبا

چگونه بهترین پارچه برای مبل راحتی را انتخاب کنیم؟

داشتن شناخت قبلی از پارچه مبل ها به شما در انتخاب کمک بسیار زیادی خواهد کرد. هرچه تنوع در بازار امروز بیشتر شود کار انتخاب نیز برای افراد دشوار می شود. برای مبل راحتی علاوه بر ظاهر و طرح و رنگ آن باید به نکات دیگری نظیر کیفیت ان هم توجه نمایید تا بتوانید از مبل خریداری شده مدت زمان زیادی را به راحتی و بدون کوچک ترین آسیب به مبل استفاده کنید. علاوه بر این که از مبل ها به عنوان اصلی ترین عنصر سازنده دکوراسیون یاد میشود با توجه به کاربردی که دارند بر روی راحتی افراد خانه نیز بسیار تاثیر گذار می باشند.

انتخاب پارچه مبل راحتی

انواع پارچه مبل راحتی را بشناسیم

بی شمار مدل ازپارچه وجود دارد که از ان ها برای روکش مبل ها استفاده می شود. نمی توان تمامی آن ها را نام برد. اما به صورت کلی از نظر جنس میتوان تمامی آن ها را در سه دسته کلی تقسیم کرد که عبارتند از:

طبیعی: برای مثال میتوان  پشمی، ابریشم، نخی، کتان و … را نام برد.

مصنوعی: برای مثال میتوان ویسکوز، نایلون، پلی استر و … را نام برد.

ترکیبی: طبیعی است که هر یک از این پارچه ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که در ظاهر و قیمت ان ها نیز تاثیر گذار است و میتوانید با در نظر داشتن بودجه، سلیقه و نیازتان ان را انتخاب کرده و خریداری نمایید.

بهترین پارچه مبل راحتی

رایج ترین پارچه مبل راحتی کدام است؟

واضح است که بهترین پارچه مبل راحتی از بین رایج ترین نمونه خواهد بود. به عبارتی تا زمانی که پارچه بهترین نباشد جز رایج ترین ها برای خرید انتخاب نمی شود. از این رو میتوان تمامی پارچه هایی که در ادامه معرفی میشود را به عنوان بهترین پارچه مبل راحتی در نظر داشت. این پارچه ها عبارتند از:

1- پارچه مازراتی: پارچه نام آشنایی که تا به امروز برای مصارف مختلفی از ان استفاده کرده اید. علاوه بر مبل سازی در روکش صندلی های خودرو و … نیز کاربرد دارد. مازراتی جز لاکچری ترین پارچه هایی است که میتوانید برای مبل های خود انتخاب نمایید. تقاضای ان بسیار زیاد است و کیفیت و قیمت مناسبی نیز دارد. بافت ان شباهت بسیاری به مخمل دارد با این تفاوت که ناهمواری ان بسیار کم تر است. این پارچه رطوبت را به صورت کامل جذب می کند و میتوان این مورد را جز مزیت های ان در نظر گرفت. اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که مرور زمان دچار ساییش می شود.

2- نخی: به نوع این پنبه ای نیز گفته می شود. دوام بالایی داشته و میتوان از ان به عنوان سخت ترین پارچه مبل راحتی یاد کرد. این سخت بودن برگرفته از کیفیت بالای ان است. نگهداری از ان هم به سادگی امکان پذیر بوده و میتوانید ان را با مواد شوینده به راحتی بشویید . سایش ان در قیاس با نمونه های دیگر کمتر است و به همنی خاطر میتوان گفت طول عمر بالایی دارد و برای مبل های راحتی که دائما مورد استفاده قرار میگیرند مناسب است. پارچه نخی جز بهترین پارچه برای مبل راحتی است اما نباید در برابر نور خورشید قرار بگیرد چرا که دارای الیاف طبیعی وبده و ممکن است رنگ خود را از دست بدهد و چروک شود.

3- انتخاب پارچه کتان برای روکش مبل راحتی:

هرچند این پارچه به نوع مازراتی و پنبه شبیه است اما اکثر افراد با لمس کردن ان به راحتی قادر به تشخیص ان هستند. درخشش ان بسیار زیاد است و از بافت یک دستی بهره برده است. البته لازم به ذکر است که این پارچه به سرعت چروک می شود و شست و شو ان به این راحتی ها هم که فکر میکنید نیست. به همین خاطر پیشنهاد میکنیم اگر فرزند کوچک در خانه دارید و یا حیوان خانگی دارید از انتخاب ان صرف نظر نمایید.

4- نانو: پارچه نانو جز بهترین پارچه مبل راحتی و البته جدید ترین ان است که از فناوری نانو جهت تولید ان استفاده شده است. عواملی که سبب محبوبیت زیاد این پارچه شده است ضد رطوبت و ضد حریق بودن، ضد لکه، آنتی باکتریان و … است. بافت ان بسیار راحت بوده و نرم است. ظاهر ان نیز بسیار شیک و جذاب می باشد و میتوانید با خاطری اسوده تا سال های سال از ان استفاده نمایید.

پارچه مبل راحتی

5- پارچه رومبلی راحتی پشمی:

پشم جز پارچه هایی است که از گذشته دور تا به امروز بارها مورد استفاده قرار گرفته است. اما امروزه استفاده از ان برای مبل بسیار ترویج یافته است. وزن سبکی دارد و در فصل سرما، به راحتی گرما را منتقل می کند. البته بدین معنی نیست که تنها برای فصل سرد مناسب باشد. شما برای تمامی فصل ها قادر به استفاده زا ان خواهید بود. بافت ان بسیار نرم است و راحتی بیشتری را احساس خواهید کرد. کشش بالایی دارد . همچنین در مقابل روک شدن و پارگی بسیار مقاوم است. اما از معایب ان میتوان به شست و شو تمیز کردن دشوار اشاره کرد. که البته با وجود ویژگی هایی که دارد میتوان به راحتی از این مورد چشم پوشی کرد و ان را نادیده گرفت.

6- چرم: از این نوع برای مبل های رسمی اغلب استفاده می شود اما با این حال طرفداران خود را برای مبل های راحتی نیز دارد. ظاهر شیک و خاص ان دکوراسیون شما را متحول خواهد کرد. استحکام بالایی دارد و تنوع رنگی ان نیز بسیار زیاد است. شست و شو ان باید مطابق با روش های اختصاصی انجام شود.

از دیگر پارچه های مناسب برای مبل راحتی

تعدادپارچه هایی که بتوانید برای مبل راحتی استفاده نماییدب سیار زیاد است. از بین ها میتوان به مواردی همچون  جیر، ریون، نایلونی، مخمل و … اشاره داشت. برای انتخاب بهتین نمونه آن باید در کنار رنگ و طرح قیمت عواملی همچون تراکم و دوام پارچه را نیز در نظر بگیرید. از پارچه هایی استفاده کنید که رنگ پس نمی دهند و همچنین دارای پرز نمی باشند. شما باید احساس آرامش در هنگام استفاده زا مبل های خود داشته باشید پس نمونه ای را انتخاب نمایید که حس راحتی بیشتری به شما القا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X