وبلاگ

معرفی کلوزت روم یا اتاق لباس

دکوراسیون کلوزت روم یا اتاق لباس

کلوزت روم رویایی واقعی داشتن

یک اتاق پر از لباس که بتوانید در هر مهمانی و مناسبتی به راحتی از میان ان ها انتخاب کنید ارزویی است که هر دختر و پسر جوانی در دل دارد. شاید در یک نگاه این ارزو دست نیافتنی باشد اما غیر ممکن نیست. کلوزت روم یا همان اتاق لباس همان ارزویی است که به دنبال ان بودید. هر چهار دیوار این اتاق دارای کمد، قفسه، رگال و کشو می باشد و شما می توانید تمامی لباس های خود را در ان جای دهید و تنها چیزی که به ان نیاز دارید لباس است تا بتوانید ان را پر کنید.

طراحی کلوزت روم زیبا

چرا باید یک اتاق لباس داشته باشیم؟

داشتن یک کلوزت روم مناسب مزیت های فراوانی برای شما دارد که شاید تا قبل از داشتن آن، متوجه این مزیت ها نشوید. از مهم ترین دلایلی که می تواند شما را برای داشتن این اتاق ترغیب نماید، عبارتند از:

1- دیگر به اندازه کافی فضا برای قرار دادن لباس هایتان خواهید داشت.

2- از شر سوال حالا چی بپوشم راحت خواهید شد، چرا که همه لباسها به صورت دسته بندی در بربار شما قرار خواهد گرفت و انتخاب را برایتان راحت تر خواهد کرد.

3- لباس هایتان گم نمی شود. از ان جایی که شما در کلوزت روم برای هر لباسی فضای مشخصی در نظر میگیرید در زمان نیاز هم دیگر به دنبال ان نخواهید بود و به راحتی می دانید که در کجا گذاشته اید و از کجا باید بردارید.

4- همیشه لباسهای مرتب بر تن خواهید داشت. آویزان کردن لباس ها از رگال و تا کردن ان ها درون قفسه اختصاصی باعث می شود تا همیشه لباس هایی تمیز و بدون چروک داشته باشید.

5- موجب افزایش طول عمر لباسها خواهد شد. از ان جایی که لباس هایتان چروک نمی شود و بو نمی گیرد نیاز کم تری به شست و شو و اتو کردن دارد از این رو طول عمر و دوام ان بیشتر می شود و مدت زمان زیادی می توانید از ان استفاده کنید.

بهترین مکان برای قرار دادن کلوزت روم کجاست؟

کلوزت روم یک اتاق پر ازلباس است که می توانید یکی از اتاق های خانه تان را به ان اختصاص دهید. اما جذابیت ان زمانی است که شما در هر اتاق یک اتاق لباس مجزا داشته باشید و بتوانید به سهولت به ان دسترسی پیدا کنید. ابعاد ان بستگی به تعداد لباس های شما و همچنین فضای اتاقتان دارد. هرچه متراز اتاق بیشتر باشد می توانید فضای زیادی را به کلوزت روم اختصاص دهید. این اتاق بدون پنجره است و می توان ان را یک کمد بزرگ در نظر گرفت که می توانید درون ان لباس های خود را به راحتی و طبقه بندی شده قرار دهید و انتخاب کنید.

کلوزت روم یا اتاق لباس

کلوزت روم پسرانه یا دخترانه، مسئله این است!

اتاق لباس برخلاف تصور عامه مردم تنها برای دختران جوان و خانم ها کارایی ندارد. این اتاق فارغ از جنسیت است و اقایان و پسران خوش پوش نیز می توانند یک کلوزت روم برای خود داشته باشند. اما بین کلوزم روم دخترانه و کلوزت روم پسرانه یک سری تفاوت های کوچک وجود دارد که عبارتند از:

رنگ اتاق لباس یا کلوزت روم

مهم ترین تفاوت بین اتاق لباسهای دخترانه و پسرانه، رنگ ان ها است. خانم ها بیشتر به رنگ روشن و ملایم مانند: صورتی، بنفش، آبی آسمانی و … علاقه مند هستند اما قاایان رنگ های گرم تری همانند خاکستری، قهوه ای و … را می پسندند. شاید بتوان رنگ اشتراکی بین اقایان و خانم ها برای اتاق لباس را رنگ سفید دانست. به همین خاطر اغلب اتاق لباس ها به رنگ های سفید هستند تا هم بانوان و هم اقایان بتوانند از ان استفاده کنند.

ابعاد

از ان جایی که تعداد لباس های زنانه بیشتر از مردانه است و خانم ها لباس های بیشتری به نسبت اقایان دارند، ترجیحا اتاق لباس زنانه در ابعاد بزرگتری به نسبت مردانه ساخته و طراحی می شود.

نحوه تعداد قفسه ها و چیدمان اتاق لباس

پوشش های مردان و زنان با یکدیگر فرق می کند و این بر طراحی کلوزت روم تاثیر مستقیم دارد. برا یمثال در اتقا لباس زنان فضای مجزایی برای روسری، لوازم ارایش و … در نظر گرفته می شود. در مقابل مردان نیز فضای جداگانه ای برای گذاشتن کراوات و دیگر پوشش ها دارند.

طراحی کلوزت روم یا اتاق لباس

اصول مهمی که در دیزاین کلوزت روم باید به ان توجه شود، کدامند؟

برای ان که کلوزت روم شما داریا جذابیت بصری و در عین حال کاربردی تر باشد یاید یک سری نکات ساده و البته بسیار مهم را رعایت کنید. این نکات عبارتند از:

قرار دادن آینه

شما باید در داخل اتاق لباس یک آینه قدی داشته باشید، تا بتوانید بعد زا تعویض لباس هایتان ان را بر روی تن خود برانداز کنید. توصیه می شود بیشتر از دو سمت اتقا را اینه نگذارید چرا که ممکن است شما را سر درگم کند. بانوان باید یک اینه کوچک هم در گوشه ای از اتاق برای ارایش خود در نظر بگیرند.

مبل راحتی

وجود یک مبل راحتی درون کلوزت روم برا یرفع خستگی لازم است. البته علاوه بر رفع خستگی برای نشستن و پوشیدن لباس های تنگ و کفش ها نیز بسیار کاربردی است. اگر فضای کافی برای قرار دادن مبل درون ان ندارید میتوانید از پاف، نیمکت و … هم استفاده کنید.

کفپوش

کف اتاق لباس معمولا از جنس سرامیک و یا پارکت است. اما برای زیبایی بیشتر و همچنین راحتی شما در هنگام تعویض لباس ها بهتر است بر روی آن یک فرش کوچک مانند فرش های پالاز قرار دهید که در هنگام در اوردن کفش ها پاهایتان را روی سطح سرد سرامیک نگذارید.

قفسه بندی ایده ال

با توجه به اندازه و سایز لبا سهایتان قفسه های اتاق را طراحی کنید. اگر لباس های بلند بیشتری دارد فضای زیادی برای ان در نظر بگیرید. و یا اگر به تعداد کشو های بیشتر نیاز دارید حتما ان را در زمان طراحی اعلام کنید. شما باید برای هر لباس خود یک فضا در ان داشته باشید.

نکته مهم: در چیدمان و استفاده از اتاق لباس حتما نظم را رعایت کنید. هرچه نظم ان بیشتر باشد و مرتب باشد زیبایی و احساس رضایت مندی بیشتری خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X