وبلاگ

گل و گیاه مناسب آپارتمانی کم نور

گیاه آپارتمانی نخل مرداب

انتخاب گیاه آپارتمانی مناسب برای خانه های کم نور

علاقه به نگهداری از گل و گیاه در خانه در ذات اکثر بانوان وجود دارد. گیاهان آرامش و طراوت را به منزل شما به ارمغان خواهند آورد. اما برای شادابی گیاه باید شرایطی را فراهم کنید. همه ما میدانیم که گیاهان برای رشد به نور و اب کافی نیاز دارند. زمانی که شما در منزل خود نور طبیعی مناسبی نداشته باشید و یا نتوانید نیاز گیاه به آب را رفع کنید ظاهر پژمرده ای خواهند داشت که قطعا جلوه خوبی در خانه نخواهند داشت. در نتیجه بهتر است گیاهی متناسب با شرایط خود انتخاب کنید.

رفع مشکل کم نوری آپارتمان برای نگهداری از گیاهان

برای براورده کردن نیاز گل و گیاه آپارتمانی خود نیاز نیست همیشه تغییرات را در خودتان ایجاد کنید شما میتوانید این تغییرات را در گیاه خود ایجاد کنید. بگذارید ساده تر توضیح دهم. به جای آن که نور طبیعی را به خانه تان بیاورید گلی انتخاب کنید که نیازی به نور نداشته باشد. با این کار میتوانید در اپارتمان کم نور خود گل و گیاه بسیار زیبا و جذابی را نگهداری کرده و پرورش دهید. اما این گیاهان کدامند؟ در ادامه همراه با ما همراه شوید.

گیاه کالاتیا مناسب فضای کم نور

گیاه مناسب آپارتمان کم نور کدامند؟

گیاهانی که به نور کم احتیاج دارند و مناسب برای آپارتمان های کم نور هستند بسیار زیاد می باشند. اما تعدادی از زیبا ترین و محبوب ترین گیاه ها را در ادامه معرفی خواهیم کرد:

گیاه آپارتمانی دراسنا

این گیاه با ارتفاع کم و ظاهر جذاب خود برای آپارتمان هایی با نور کم بسیار مناسب است. برگ های آن همانند چرم هستند و همین امر زیبایی و جذابیت آن را بیشتر کرده است. البته دراسنا انواع بسیار متنوعی دارد که بسته به حسن نظرتان میتوانید انتخاب کنید. دراسنا علاقه ای هب نور ندارد اما آبیاری منظم ان بسیار حائز اهمیت می باشد و باید طبق برنامه انجام دهید و از آبیاری زیاد آن جلوگیری کنید چرا که ممکن است باعث آسیب رسیدن و خراب شدن گیاه شود.

گیاه آپارتمانی بروملیاد

این گیاه با برگ های بلند خود شما را شیفته خود خواهد کرد. میتوانید این گیاه را درون گلدان و در هر نقطه از خانه قرار دهید.چرا که نیازی به نور ندارد و در سایه نیز رشد میکند. گل آن نیز به صورت جذابی از وسط آن رشد میکند. اصالت آن به مناطق استوایی بازمیگرد و طول برگ های آن نیز به مرور بیشتر میشود.

گیاه بروملیا مناسب آپارتمان

گیاه سرخس پر سیاوشیان

این گیاه که در سایه زندگی میکند و جز گیاه های مناسب آپارتمان کم نور است جذابیت ظاهری بسیار زیادی دارد. جز محبوب ترین و زیباترین نمونه سرخش ها می باشد و رنگ آن متمایل به سبز روشن است. برگ های آن ریز بوده و در شکل های متنوع رشد میکند و ساقه ای بسیار ظریف دارد. از آب دادن زیادی به این گیاه پرهیز کنید. همچنین نباید آن را در برابر نور خورشید قرار دهید.

نخل شامادورا

نخل ها همیشه طرفداران مخصوص به خود را دارند و هم در فضای درون منزل و هم بیرون از ان نگهداری میشود. شامادورا نمونه سایه نشین نخل ها است که نیازی به نور ندارد. در هر شرایطی میتوانید از آن نگهداری کنید. با اندکی توجه و مراقبت از این گیاهان میتوانید شاهد رشد آن باشید. برا آبیاری آن باید به میزان رطوبت خاک گلدان نگاه کنید و زمانی که خاک آن خشک شده است آب بدهید.

گیاه آپارتمانی نخل مرداب

نخل ها در بین گیاه های مناسب برای آپارتمان کم نور رکورد دار هستند. نمونه دیگری از آن نخل مرداب است که جز گیاهان زینتی می باشد و همیشه سبز است. نکته ای که باید توجه کنید این است که باید فضای کافی جهت رشد را به این گیاه بدهید. پرورش و نگهداری از آن بسیار ساده است. تنها باید همیشه آن را مرطوب نگه دارید. به این منظور میتوانید گلدان آن را درون زیر گلدانی پر از آب بگذارید و در زمان تمام شدن آب زیرگلدان آن را مجدد پر کنید تا گیاه طراوت و شادابی خود را بریا همیشه حفظ نماید.

 

گیاه آپارتمانی سانسوریا

سانسوریا انواع مختلف پا کوتاه و پا بلند دارد. این گیاه که امروزه جز گیاهان با ارزش زینتی محسوب میشود نیازی به نور ندارد. زیبایی و فرم جذاب برگ های آن باعث شده است تا طرفداران زیادی داشته باشد. رنگ برگ های سانسوریا نیز با یکدیگر فرق دارد و انواع مختلفی دارند. این گیاه شرایط نگهداری ساده ای دارد و باید برنامه آبیاری آن را روتین کنید.

گیاهان مناسب آپارتمانی

انجیر چسب

اگر صبرتان کم است به دنبال گیاهی هستید که به سراعت رشد داشته باشد و دردسری هم برایتان نداشته باشد انجیر چسب را انتخاب کنید. این گیاه با نور کم سازگاری دارد و روندگی آن بسیار زیاد است. رنگ برگ های آن سبز چرمی است. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که تا زمان خشک نشدن خاک گیاه به آن آب ندهید. ظاهر آن بسیار دوست داشتنی است و پر است. البته ممکن است در برخی مواقع به دلیل نبودن نور در محیط ترک ها و خطوط ریزی روی برگ های آن ایجاد شود.

گیاه آپارتمانی کالاتیا

اگر به دنبال گیاه با برگ های بزرگ و پهن هستید احتمالا آن را پیدا کرده اید. کالاتیا جز زیباترین نمونه هایی است که میتوانید در خانه نگهداری کنید. میتوانید آن را هم در اسیه و هم در برابرنور قرار دهید البته به شرطی که نور شدید نباشد چرا که در این صورت باعث سوختگی برگ های آن میشود. نیاز آن به آب بسیار زیاد است و باید رطوبت خاک آن را همیشه حفظ کنید. برخی از نمونه های کالاتیا نیز وجود دارد که دارای برگ های طرح دار میباشد و انتخاب آن به عهده شخص شما خواهد بود.

سرخس

سرخس نیز به نور کمی نیزا دارد و در سایه به آسانی رشد میکند. این گیاه آپارتمانی همیشه سبز باقی میماندو فرم آشفته برگ های آن نیز جزو جذابیت های بصری آن است. برگ های این گیاه را کوتاه نکنید تا حالت پر و زیبایی داشته باشد. رطوبت جزو علاقه مندی های آن است و بهتر است برای آبیاری آن برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. میتوانیداز روش غرق آبی و جزیره ای نیز جهت تامین رطوبت آن استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X